BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Slajd prezentacji z napisem "Witamy w kawiarence internetowej e-Seniorek

Kawiarenka internetowa "e-Seniorek"

„Rozwój jest niemożliwy bez zmian. Ci, którzy nie mogą zmieniać siebie, nie chcą zmieniać czegokolwiek”- Georg Bernard Shaw


Problem „wykluczenia cyfrowego” osób w wieku senioralnym jest poważny. Poprzez Internet można uzyskać dostęp do wielu usług publicznych oraz informacji, które znacznie ułatwią funkcjonowanie tej grupie wiekowej. Seniorzy unikają korzystania z Internetu, raczej z braku warunków do nauki nowych technologii przekazu, niż z niechęci. Z europejskiego, wspólnego raportu różnych organizacji o osobach starszych, w odniesieniu do „e-komunikacji” wynika, że dwie trzecie ludzi starszych, którzy nie deklarują korzystania z Internetu, chciałoby z niego korzystać, gdyby tylko udzielono im odpowiedniego wsparcia w nauce.
Kawiarenka internetowa „e-Seniorek” jest częścią jednego z pięciu projektów Centrum Inicjatyw Senioralnych. Wyposażona została w nowoczesną tablicę interaktywną (multimedialną), umożliwiającą wyświetlanie przez wykładowcę żywych prezentacji i danych z Internetu oraz ingerencję w obraz za pomocą kolorowych pisaków elektronicznych. Kawiarenka wyposażona jest w pięć komputerów, których ilość zostanie zwiększona.

Seniorzy teraz mogą w przyjaznych dla siebie warunkach zapoznawać się z obsługą komputera i nauczyć korzystania z Internetu. Na stronie internetowej CIS w zakładce Pliki do pobrania znaleźć można praktyczne podpowiedzi i pomoc w sprawach życiowych, zawartą w poradnikach, przepisach i tekstach tam zamieszczonych, których katalog będzie powiększany.
Uruchomienie Kawiarenki Internetowej „e-Seniorek” umożliwia znalezienie się w gronie osób, z których każda jest zainteresowana tą samą edukacją, a to bardziej mobilizuje do zdobywania wiedzy. Seniorzy dowiedzą się, że komputer może służyć, jako maszyna do pisania, urządzenie do gier, czy nawet do popularnego układania pasjansa. Przede wszystkim jednak, posłuży on do otwarcia „własnego okna na świat” przez Internet, okna dotychczas dla nich zamkniętego. Da także możliwość otrzymywania i wysyłania wiadomości z własnej poczty internetowej, którą wcześniej każdy senior może dla siebie założyć, korzystając z kawiarenki. Nie wykluczone, że z czasem, pojawi się możliwość, do zaopatrzenia się we własny komputer, choćby używany, i podłączenia go do domowego Internetu.
Trzeba pokreślić, że lokal kawiarenki, wykorzystywany będzie także do różnych prelekcji, szkoleń i prezentacji multimedialnych oraz spotkań. W kawiarence, seniorzy w swoim towarzystwie, będą mogli napić się kawy czy herbaty, wymienić zdobyte doświadczenia, a także spotkać się z ciekawymi ludźmi czy też uczestniczyć w interesujących dyskusjach.

Zasady korzystania z kawiarenki, określa pdfRegulamin Kawiarenki Internetowej „e-Seniorek”260.57 KB.

Kawiarenka Internetowa „e-Seniorek” czynna w:
poniedziałek, wtorek, w godz. 10.00-12.00
czwartek - godz. 10.00-12.00 i godz. 16.00-18.00
Adres: Galeria Handlowa SKAŁKA – pierwsze piętro, Al. Armii Krajowej 28
Administrator: Centrum Usług Społecznych Starachowice
e-mail: seniorzy@starachowice.eu
telefon: 668 216 211
Author: Andrzej Witek
cis.starachowice@onet.pl

Szybki kontakt:

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza
poniedziałek, wtorek - godz. 10.00-12.00
czwartek – godz. 10 - 12.00 i godz. 16.-18.00
Adres: Galeria SKAŁKA – pierwsze piętro
al. Armii Krajowej 28
Adres internetowy: http://www.cis.starachowice.eu
e-mail: cis.starachowice@onet.pl
Koordynator CENTRUM - Eugeniusz Majchrzyk
telefon: 503 129 367

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept